sobota, 1 stycznia 2011

Witam Wszystkich serdecznie

   Witam Was Kochani. Jest mi niezmiernie miło zaprosić Was do wspólnego czytania świata. Tak, będziemy czytać świat, oglądać go oczami autorów reportaży. Oni widzieli opisywane miejsca, niejednokrotnie ledwo uchodzili z życiem pośród wojennej zawieruchy, patrzyli w oczy bezwzględnym oprawcom a zaraz po tym ich ofiarom lub ofiar tych krewnym. Oni stąpali po milczącej już ziemi, w którą wsiąkła krew, rozkoszowali się ciszą w miejscach, gdzie ucichło już echo wołań o ratunek. Oni szukali prawdy. I postanowili nam tę prawdę przekazać, wyrazić w równych rzędach obiektywnych liter całą niewymowność świata. Poznajmy ją!


   Garść zasad:
1) Czas i ilość wyzwaniowych pozycji: Brak jest ograniczeń czasowych. Czytamy za to 6 książek rocznie, podsumowania dokonujemy pod koniec grudnia. Uczestnicy zobowiązują się do czytania i publikowania całych treści swoich recenzji lub jedynie wstępów do nich z odnośnikami do miejsc ich publikacji na własnych blogach lub w innych miejscach sieci, gdzie się owe recenzje znajdują.
2) Zasady przystąpienia: wyrażenie chęci uczestnictwa w komentarzu pod tym postem lub na moim blogu (w przeciwnym razie nie gwarantuję, że uda mi się go odnaleźć) oraz wysłanie na mój adres email (rep-ok@wp.pl) swojego adresu, abym mogła wysłać klucz do bloga wyzwaniowego. Adres email można też zostawić bezpośrednio w komentarzu. Przyłączyć się można w dowolnym momencie.
3) Deklaracje odnośnie listy na każdy rok: nie są konieczne, choć mile widziane. Prosiłabym za to o zamieszczenie podlinkowanego wykazu przeczytanych i zrecenzowanych na Waszych blogach książek z zakresu literatury faktu. Może będą one natchnieniem dla innych:)
4) Lista lektur: w poście powyżej zamieściłam roboczą listę literatury faktu. Zdaję sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu ciekawych książek. Dlatego jeśli ktokolwiek czytał, ktokolwiek zna pozycje warte polecenia innym, proszony jest o podzielenie się nimi w komentarzach pod postem "Lista lektur"
5) Publikowanie: po otrzymaniu klucza proszę dodać swój nick do listy uczestników.  Styl postów to Georgia, rozmiar Normalny; jeśli jednak ktoś preferuje inne czcionki - czujcie się jak w domu:) Proponuję, by każdy post tagować w następujący sposób: 
  • kraj, o którym mowa w reportażu
  • autor reportażu
  • autor recenzji
6) Banner: 

   Jeśli ktoś ma pomysł na coś innego ciekawego, byłabym wdzięczna.  Proszę o umieszczenie go na Waszych blogach. Notka napominająca innym o wyzwaniu jest też bardzo mile widziana:) Niech Nas będzie coraz więcej:) 


   I to chyba byłoby na tyle... Jeśli macie pytania, pomysły sugestie piszcie śmiało w komentarzach na tym lub na moim blogu. Wyzwanie uważam za otwarte:)